Úvodní strana » Tlumočení online

Tlumočení online

Online tlumočnická služba je založena na tlumočení do znakového jazyka „na dálku“. Tlumočník se nachází na jiném místě než klient, takže je možné jeho tlumočení využít i z druhého konce republiky. Podstatou je možnost přenosu znakového jazyka prostřednictvím webkamery a zároveň přenos mluvené řeči prostřednictvím běžného telefonu. Tímto způsobem lze tlumočit jednak osobní rozhovor neslyšícího například s lékařem či zaměstnavatelem, ale lze tlumočit i telefonický hovor. Dále je možné poslat slyšícímu i neslyšícímu člověku vzkaz, zprávu apod.

Zkušební provoz online tlumočnické služby zahájil Tichý svět  v říjnu 2008 a od 1. prosince 2010 funguje tato služba nonstop a zdarma. V roce 2015 se ke službě online tlumočení přidala i služba online přepisu mluvené řeči do textu a obě jsou realizovány pomocí tzv. Tiché linky. Počet registrovaných klientů na lince  se v roce 2016 blížil dvěma tisícům.

Tlumočení online využívá i společensky významný projekt Bezbariérové nemocnice i pro neslyšící (viz aktivity/ projekty). Seznam bezbariérových nemocnic, kde lze využít spojení s online tlumočníkem, najdete zde.

Online tlumočníka nemusíte objednávat, spojíte se s ním ihned. Službu mohou využívat neslyšící pro komunikaci se slyšícími i slyšící pro dorozumění se s neslyšícími.

Noví klienti se musí registrovat

Využívejte naše online tlumočníky či online přepisovatele, kdykoliv budete potřebovat. Díky službě online tlumočení a přepisu si můžete vzájemně sdělit vše, co potřebujete.

 

Děkujeme za podporu: