Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

O nás

Od roku 2006 propojujeme svět slyšících a neslyšících a v současné době působíme již v deseti krajích České republiky. Poskytujeme neslyšícím všestrannou podporu v podobě služeb, které jim ulehčují začlenění se do společnosti. Nabízíme sociální rehabilitaci, odborné sociální poradenství a tlumočnické služby. 

Realizujeme různé projekty se zaměřením na překonání překážek v pracovním uplatnění neslyšících, při přestupu ze školy do práce (Tranzitní program) a v získávání kvalifikace pomocí vzdělávacích kurzůTranzitní program pro neslyšící spočívá v přípravě neslyšícího studenta na konkrétní zaměstnání již v době studia a v organizovaném kontaktu studenta s budoucím zaměstnavatelem přímo na pracovišti.

Pořádáme různorodé kulturní akce a snažíme se zvýšit informovanost společnosti o kultuře a světě neslyšících a znakovém jazyce.

Tichá linka

Naše služba založená na online tlumočení do znakového jazyka či online přepisu mluvené řeči. Tlumočník či přepisovatel nemusí být na stejném místě jako klient, spojí se prostřednictvím internetu, takže je možné využít jejich služeb z jakéhokoliv místa v republice. Služba je zdarma a v urgentních případech k dispozici 24 hodin denně. Tímto způsobem je možné tlumočit nejen osobní rozhovor neslyšícího například s lékařem či zaměstnavatelem, ale lze tlumočit i telefonický hovor.

Linka je dostupná prostřednictvím webové stránky www.tichalinka.cz a mobilních aplikací s operačním systémem iOS a Android. Na lince se střídá 16 tlumočníků znakového jazyka a 5 přepisovatelů (tlumočení od 7:00 - 22:00, přepis od 7:00 - 17:00, pohotovost nonstop). 

Více zde

Tichá kavárna a cukrárna

První pražská kavárna s neslyšící obsluhou, která je příjemným podnikem, kde se můžete setkat s oběma světy – slyšících a neslyšících. V naší kavárně a cukrárně pracují  neslyšící kolegové nejen jako číšníci, kuchaři a cukráři. Pravidelně se zde také pořádají  výstavy, koncerty a jiné kulturní a vzdělávací akce.

Více zde

Tiché zprávy

Internetové zpravodajství, ve kterém se neslyšící mohou dozvědět zajímavé zprávy a informace z domova i ze zahraničí. V týmu Tichých zpráv máme neslyšící kameramany, střihače, moderátory, editory a supervizory, kteří se každý den podílejí na jejich přípravě. Tým Tichých zpráv nabízí také překladatelské služby z češtiny do českého znakového jazyka a obráceně ( webové stránky, odborné texty).

Více zde

Kurzy znakového jazyka

Kurzy znakového jazyka pro veřejnost a odbornou veřejnost, které vedou zkušení neslyšící lektoři. Provádíme také osvětové semináře a workshopy ve školách, soukromých firmách i ve zdravotnických zařízeních, kde seznamujeme účastníky se základy komunikace s neslyšícími a s jejich kulturou.

Více zde