Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

10. díl našeho informačního seriálu

25. března 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o některém dění dnešního dne. Informace budou přibývat v průběhu dne. Sledujte!

V Česku zemřel třetí člověk nakažený koronavirem. Jedná se o ženu narozenou v roce 1949, která byla kvůli plicnímu onemocnění od 22. března v pražské fakultní nemocnici. V Česku je aktuálně 1497 případů nákazy novým typem koronaviru. Počet vyléčených stoupl na 10.

V pozdních nočních hodinách přistál podruhé na pardubickém letišti velkokapacitní letoun Ruslan. Dopravil z Číny do České republiky více než sto tun zdravotnického materiálu, včetně roušek a respirátorů.

Olympijské hry letos definitivně nebudou. Poprvé od druhé světové války se v plánovaném termínu neuskuteční olympijské hry. Nejslavnější sportovní akce, kterou mělo letos v létě hostit japonské Tokio, se kvůli světové pandemii koronaviru přesouvá na příští rok.

Pražští hasiči upozorňují na nebezpečí, které hrozí při pokusu o sterilizaci roušek v mikrovlnné troubě. Bavlněné roušky mohou v mikrovlnce začít hořet. Vhodné je roušku vyprat na nejvyšší teplotu nebo převařit v hrnci, a následně ještě za vlhka přežehlit žehličkou.

Olomoucká laboratoř ve středu spustila testování vzorků s podezřením na koronavirus. Může jich otestovat až tisíc denně. Jde o největší kapacitu v zemi.