Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

11. díl našeho informačního seriálu

26. března 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o některém dění dnešního dne. Informace budou přibývat v průběhu dne. Sledujte!

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo setkávání skupin více než dvou osob na veřejnosti s platností do 1. dubna. Nařízení se nevztahuje na členy rodiny, občany při výkonu svého zaměstnání a účastníky pohřbů. Lidé by také měli dodržovat dvoumetrový odstup. Ministerstvo zároveň doporučilo lidem pobývat v místě svého bydliště a vyzvalo je tak, aby omezili pobyt na chatách a chalupách.

Ministerstvo zdravotnictví varuje před prodejci, kteří zneužívají obavy z nákazy a slovo koronavirus používají jako lákadlo na zákazníky. Prodávají tak např. pláštěnky, oleje, vitamínové nápoje a tvrdí, že zákazníky ochrání před koronavirem. Stát již chystá pro tyto prodejce pokuty. Informace, které se týkají ochrany před nákazou mohou lidé najít na stránkách ministerstva zdravotnictví.

Stát bude vyplácet ošetřovné za celou dobu uzavření škol kvůli koronavirové krizi, a to rodičům dětí do 13 let, kteří s potomky zůstali doma. Živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné také nově budou moci odložit úhradu záloh na zdravotní a sociální pojištění za březen až srpen. 

Na ČVUT začnou vyrábět respirátory na 3D tiskárnách. Od příštího týdne by měla škola podle ministra začít ve spolupráci s firmami dodávat až 10 000 respirátorů denně, ty zamíří nejprve do fakultních nemocnic.

Belgická královna čte národu. Belgická královská rodina se rozhodla, že v těžkých časech domácí karantény, zavřených škol a strachu z koronaviru zlepší národu náladu. Královna Mathilde začala tento týden na dálku číst belgickým dětem knihy.