Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

17. 5. dojde k dalšímu rozvolnění

11. května 2021

Přinášíme přehled některých změn.

Základní školy - Plošně po celé republice přestane platit rotační systém na prvním stupni ZŠ. Bez rotačního systému budou moci chodit žáci druhé stupně do škol v Pardubickém, Plzeňském, Karlovarském, Královéhradeckém, Libereckém, Středočeském kraji a v Praze.

Sportoviště - Otevřou se také vnitřní sportoviště až pro deset lidí, pokud budou rozděleni do dvojic a na každého bude vycházet minimálně patnáct metrů čtverečních plochy.

Zahrádky restaurací - U stolu budou moci sedět čtyři lidé, pokud nejde o členy jedné domácnosti. Podmínkou bude prokázání se negativním testem, potvrzením o očkování nebo protilátkách. Možné je si udělat samotest na místě.

Venkovní kulturní akce – Bude možné pořádat venkovní akce pro maximálně 700 návštěvníků. Podmínkou bude prokázání se negativním testem, potvrzením o očkování nebo protilátkách. Další podmínkou budou například respirátory.

Zahrady – Zoologické zahrady budou moci přivítat více návštěvníků. Namísto 20procentní kapacity vláda od příštího týdne povoluje 50procentní.