Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

25. díl našeho informačního seriálu

15. dubna 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o některém dění dnešního dne. Informace budou přibývat v průběhu dne. Sledujte!

Vláda včera představila plán postupného uvolňování v pěti etapách.  Od 20. dubna otevřou farmářské trhy a znovu začnou fungovat řemeslníci, od 27. dubna otevřou maloobchody, od 25. května kadeřnictví a další služby a od 8. června restaurace, nákupní centra i divadla.Tento plán uvolňování opatření bude platit, pokud budeme koronavirovou pandemii zvládat jako doposud.

harmonogram

 V plném rozsahu se do července výuka do škol nevrátí. Stát je plánuje otevírat postupně, nejméně počítá s návratem žáků 2. stupně ZŠ a středoškoláků. Od 11. května budou moci do škol studenti posledních ročníků středních škol, aby se mohli připravit na maturitu a závěrečné zkoušky. Pokud to bude možné, chce vláda zavést od 25. května prezenční docházku pro žáky prvního stupně základních škol. Ve třídě by mělo být maximálně 15 žáků a v lavicích budou sedět po jednom.

Lektorka jógy Judita Berková se rozhodla zpřístupnit jógové lekce pro neslyšící. Její program je pro neslyšící zdarma na tomto odkaze: https://www.yogalifehappylife.cz/projekt-joga-pro-neslysici/. Pro získání lekcí je třeba napsat na mail luci@yogalifehappylife.cz a jóga vám bude přístupná. 

 Americký prezident Trump přerušil dočasně financování Světové zdravotnické organizace (WHO). Důvodem je podle něj způsob, jakým si WHO počínala při boji se pandemií způsobenou koronavirem.

Čtyři z pěti členů Rady bezpečnosti OSN podpoří výzvu Spojených národů k zastavení bojů na celé planetě, aby se státy mohly zaměřit na boj s koronavirem. Informoval o tom francouzský prezident Macron. K výzvě světového míru a pozastavení bojů se kromě Francie přidá i Čína, Amerika a Británie. S ruským prezidentem se bude o podpoře jednat.