Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

4. díl našeho informačního seriálu

19. března 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o některém dění dnešního dne. Informace budou přibývat v průběhu dne. Sledujte!

POŠTA OMEZÍ OTEVÍRACÍ DOBU. Česká pošta od čtvrtka omezí otevírací dobu poboček, zavřou nejpozději v 16.00. Mezi 10.00 a 12.00 budou pošty otevřené jen pro seniory nad 65 let. Česká pošta bude také od 19. března do odvolání přepravovat zásilky s rouškami zdarma, tedy bez nutnosti platit poštovné. Podmínkou je, že odesílatel nebude chtít po adresátovi za dodané zboží žádné peníze ve formě dobírky. 

Vietnamská komunita žijící v České republice se rozhodla poskytnout pomoc v této těžké době. Večerky a obchody označené symbolem srdíčka nabízejí malé občerstvení složkám IZS (integrované záchranné složky - záchranáři, hasiči a policisté) zcela zdarma. Podle iniciátora výzvy se zapojily už stovky prodejců. 

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v 19:25 pronese projev k národu. Odvysílá ho TV Prima, uvedl jeho mluvčí. Předpokládá se, že se Zeman vyjádří k situaci kolem koronaviru.

Zde je přehled hlavních zpravodajských relací s automaticky generovanými titulky pro osoby s poruchou sluchu, které nepoužívají znakový jazyk a kvůli rouškám nemohou odezírat.