Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

41. díl našeho informačního seriálu

2. května 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o aktuálním dění.

Situace kolem epidemie koronaviru je stabilní, negativní trend nepozorujeme, řekl ve čtvrtek ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Vyléčených z covid-19 je celkově 40 procent, ubývá hospitalizovaných, dodal. Podle statistika Ladislava Duška se nyní odhaduje, že bude na konci května celkem asi 8 500 nakažených. Počítá se tak s průměrným růstem 15 případů denně.

V Liberci se ve čtvrtek 30. 4. po sedmi týdnech otevřela nejstarší zoo v republice. Dopoledne přicházely hlavně matky s malými dětmi, odhadem přišlo kolem stovky lidí, uvedla mluvčí zoo Barbara Tesařová.

Národní knihovna v pondělí otevře v omezeném režimu. Lidé si budou moci půjčovat jen knížky, které si odnesou domů. Vstup bude možný jen k přepážkám v hale služeb. Studovny zatím zůstanou uzavřeny.

Díky omezením spojeným s koronavirem se zlepšila kvalita ovzduší v Evropě a pozitivní dopad na zdraví za jeden měsíc je podle studie helsinského Centra pro výzkum energetiky a čistého ovzduší tak velký, že počet předčasných úmrtí by se mohl snížit o 11 300.