Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

44. díl našeho informačního seriálu

6. května 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o aktuálním dění.

První výsledky studie výskytu protilátek podle ministra Vojtěcha ukázaly, že výskyt protilátek v populaci je velmi nízký, pohybuje se v řádech jednotek promile. V nejvíce zatížených lokalitách jde o pět procent. Celkem bylo v rámci studie vyšetřeno více než 26 500 lidí. Podle ministra není důvod měnit nastavený plán rozvolňování, ale je potřeba chránit rizikové skupiny.

 ​​​​​​​​​​​​​​Poslanci v úterý rozhodli o prodloužení finanční podpory pro drobné podnikatele, kterou zavedl stát kvůli epidemii nového koronaviru.

Ministr školství Robert Plaga (ANO) dnes oznámí termín přijímacích zkoušek a maturit, které letos budou jiné kvůli epidemii koronaviru nového typu.

​​​​​​Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek apeloval na lidi, aby se nebáli chodit do nemocnic na preventivní prohlídky a předešli tak vážnějším onemocněním. Pokud si chcete domluvit návštěvu lékaře, můžete využít služeb Tiché linky. https://www.tichalinka.cz/  

​​​​​​​Prvního pacienta léčeného experimentálním lékem remdesivir propustili z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. S nemocí covid-19 byl hospitalizovaný téměř dva měsíce.