Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

45. díl našeho informačního seriálu

7. května 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o aktuálním dění.

Zakrývání dýchacích cest venku na veřejnosti by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha mohlo být zrušeno během června, pokud to vývoj epidemie koronaviru umožní. V uzavřených veřejných prostorách včetně vozů MHD by mělo být dál povinné.

 Za nouzového stavu, který před polovinou března vyhlásila vláda kvůli epidemii nového typu koronaviru, klesla v Česku koncentrace oxidu dusičitého v ovzduší o více než desetinu. Důvodem je nižší intenzita dopravy. 

Společná část maturit letos začne 1. června, od 10. června bude probíhat profilová část. Oznámil to ministr školství Robert Plaga. Přijímací zkoušky budou mít jeden termín, na čtyřletých oborech 8. června.

Množství titulkovaného a tlumočeného zpravodajství na ČT 24 se oproti přelomu března a dubna snížilo. Zatímco před měsícem bylo titulkováno 50% vysílacího času, v minulém týdnu jen 42%.

Slavný britský umělec, který si říká Banksy odhalil novou malbu, kterou vytvořil na počest zdravotních sester. Je na ní chlapec, který si hraje s figurkou sestřičky zatímco superhrdiny Batmana a Spidermana má v koši. Obraz věnoval britské Univerzitní nemocnici Southampton. 

banksy​​​​​​​