Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

46. díl našeho informačního seriálu

9. května 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o aktuálním dění.

Na Vysočině začnou od pondělí jezdit další autobusové spoje zastavené kvůli opatřením proti koronaviru. Kraj k tomu přistoupí s ohledem na rozhodnutí ministerstva školství, které od 11. května povolilo dobrovolné obnovování školní docházky některých školních ročníků.

Od pondělí se budou moci lidé po dvou měsících znovu vydat na výstavy a do muzeí a galerií. Vláda zmírnila svá opatření vydaná proti šíření koronaviru, přesto návštěvníky kulturních institucí stále omezuje a nařizuje nosit v nich roušky, mýt si ruce dezinfekcí a dodržovat dvoumetrové odstupy. Některá muzea a galerie se otevřou až v úterý, protože pondělí je pro ně tradiční zavírací den. Otevřou se také parky a zahrady u některých památek či exteriéry přírodních skanzenů. A mnohé instituce nabízejí až padesátiprocentní slevy na vstupném, aby zájemce přilákaly.

Jihomoravský kraj chce od 18. května obnovit přeshraniční vlakové a autobusové spoje do Rakouska. Jde o spoje ze Znojma do Retzu a z Hevlína do Laa an der Thaya, které ve velké míře používají studenti a pracující. Někteří z nich pokračují za prací až do Vídně. Uvedla to mluvčí kraje Monika Brindzáková.

Chystá se druhá část projektu chytré karantény, který byl testovaný od začátku dubna a plošně spuštěný 1. května. Zapojená do ní bude mobilní aplikace eRouška nebo sdílení polohy skrz Mapy.cz, vznikne i velké call centrum.