Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

47. díl našeho informačního seriálu

11. května 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o aktuálním dění.

Denní přírůstek případů koronaviru v Česku zůstal podesáté pod stovkou. V neděli přibylo 28 případů, o deset více než v sobotu. Celkem jich k nedělní půlnoci bylo 8123. Úmrtí s nemocí covid-19 bylo po půlnoci 280, vyléčilo se 4482 lidí.

 ​​​​​Ode dneška pokračuje další vlna uvolňování mimořádných opatření. Za dodržení přísných hygienických pravidel se otevírají další prodejny obchodních center, divadla, koncertní síně či kina, umožněny jsou svatební obřady, bohoslužby a další hromadné akce do sta osob. Otevírají se venkovní zahrádky restaurací i kadeřnictví.

​​​​​​​Studentům posledních ročníků zdravotnických oborů končí pracovní povinnost, kterou jim vláda v polovině března uložila kvůli epidemii nového typu koronaviru.

 ​​​​​​Praha posílí provoz autobusů a tramvají, budou jezdit podle poloprázdninových jízdních řádů. Obnoví také provoz lanovky na Petřín. Podobně se posiluje doprava i v Brně a dalších městech.