Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

48. díl našeho informačního seriálu

12. května 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o aktuálním dění.

V Česku budou moci lidé od 25. května chodit venku bez roušky, ale budou muset udržovat odstup dva metry. Ode dneška už začaly platit výjimky v nošení roušek pro studenty u zkoušek nebo logopedy. Povinnost nosit roušku zůstane v hromadné dopravě a v uzavřených prostorách.

Kolem 50 autobusů dnes po deváté hodině vyrazilo na demonstrativní jízdu centrem Prahy. Dopravci tím chtějí upozornit na kritickou situaci v oboru, většina firem totiž kvůli pandemii koronaviru přišla o všechny zakázky, čtvrtina z nich podle organizátorů akce může úplně skončit.

Pět neslyšících fotografek ze Spojených států se rozhodlo zdokumentovat, jak se žije neslyšícím rodinám v době pandemie. Fotografie kvůli bezpečnosti vznikaly přes okenní tabulky. Tímto foto projektem chtějí ukázat příběhy doby a upozornit, že si všichni na celém světě procházejí tím samým.  

Od středy bude platit povinnost nosit roušky v Evropském parlamentu, europoslanec Ondřej Kovařík na Twitteru upozornil, že evropští zákonodárci budou používat roušky vyrobené v Brně.