Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

49. díl našeho informačního seriálu

13. května 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o aktuálním dění.

Z Prahy dnes vyjel první autobus obnovené pravidelné linky do Německa. Ve spoji společnosti RegioJet odjelo 13 lidí do Drážďan a do Berlína. Šlo převážně o cizince. Jde o první obnovený spoj po zákazu mezinárodní dopravy kvůli pandemii koronaviru.

Pořadatelé zrušených kulturních akcí zřejmě budou moci odložit vrácení peněz za uhrazené vstupné. Lidé budou moci organizátory požádat o poukaz na náhradní nebo odloženou akci. Předpokládá to vládní návrh zákona, který má zmírnit dopady koronavirové krize na kulturu.

Guvernér státu New York Andrew Cuomo čelí žalobě kvůli porušení americké úmluvy osob se zdravotním postižením. Neslyšící osoby mají podle obžaloby právo získávat informace ve znakovém jazyce obzvlášť v oficiálních prohlášeních guvernéra, která teď kvůli epidemii vydává skoro každý den. Na tiskové konference ale nikdy nebyl zajištěn tlumočník a k neslyšícím se tak nedostávají důležité informace. 

Z nemoci covid-19, která je nejnebezpečnější pro seniory a lidi s podlomeným zdravím, se vyléčila i nejstarší Španělka. Ve svých 113 letech, které oslavila 4. března, překonala María Branyasová nákazu koronavirem, jež se u ní potvrdila minulý měsíc.