Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

5. díl našeho informačního seriálu

20. března 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o některém dění dnešního dne. Informace budou přibývat v průběhu dne. Sledujte!

Povinné nošení roušek či jiné ochrany úst a nosu kontrolují ve středočeských městech strážníci, a to při běžných hlídkách. Například v Kladně lidé nařízení vlády dodržují, dnes dopoledne měli v centru města zakrytý nos i ústa všichni na ulici i v obchodech. Mnoho dobrovolníků nadále pomáhá s šitím roušek. 

Vláda po pouhém jednom dni změnila své rozhodnutí, kdy si mají lidé nad 65 let chodit nakupovat. Nově to bude od 7 do 9 hodin.

Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob požaduje pro tlumočníky do znakového jazyka v televizním vysílání průhledné roušky nebo ochranné štíty s plexisklem. ČTK to dnes řekla mluvčí svazu Veronika Cézová. Svaz o tom jedná s Českou televizí, která tlumočené zprávy poskytuje.

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) vyzval lidi, aby zbytečně nehromadili léky s obsahem paracetamolu, kterých je aktuálně na českém trhu nedostatek. Ústav to ve čtvrtek uvedl na svém webu. Jde například o Paralen. Prodej těchto léků v posledních týdnech vzrostl více než trojnásobně.

Nečekané dopady koronaviru. Do Itálie se vrátili Delfíni a labutě, zvířata teď najdete i v Římě. Satelitní snímky z Evropské kosmické agentury ukazují, jak během karantény kleslo na některých místech Evropy znečištění.