Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

50. díl našeho informačního seriálu

14. května 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o aktuálním dění.

Vlády, občanské společnosti a zdravotní úřady musí co nejrychleji zareagovat na problémy duševního zdraví obyvatel, na které dopadají následky pandemie nemoci covid-19. Vyzval k tomu generální tajemník OSN António Guterres, který varoval, že psychické potíže jsou na vzestupu. 

 Na ošetřovné by měli mít nárok i rodiče, kteří nepošlou své děti do školy, museli by ale uvést relevantní důvod, schválila sněmovna.

​​​​​​​Veřejná doprava v Česku se postupně vrací do normálu, přibývá lidí v autobusech, tramvajích nebo vlacích. Některá vozidla se však plní cestujícími až příliš, mnohdy ani není možné zachovávat nařízené rozestupy mezi lidmi. Obecně je však cestujících ve vozech MHD stále znatelně méně.  Pražské metro momentálně přepravuje jen čtyřicet procent cestujících oproti obvyklému stavu. Zatímco před nouzovým stavem jezdilo metrem denně 1,2 milionu cestujících, nyní je to zhruba půl milionu lidí.