Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

53. díl našeho informačního seriálu

19. května 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o aktuálním dění.

V Česku v pondělí přibylo 111 nových případů nemoci covid-19 způsobené koronavirem. Je to nejvyšší denní přírůstek od 21. dubna. „Lidé odkládají roušky a stát nemá zájem působit represivně. Ale data dokazují, že ještě nemáme vyhráno. Virus je vysoce infekční. Stále musíme být trpěliví,“ varoval pro Radiožurnál epidemiolog Rastislav Maďar, který vede pracovní skupinu na ministerstvu zdravotnictví pro zmírňování opatření zavedených kvůli covidu-19.

 Na Dole Darkov na Karvinsku byla potvrzena nákaza koronavirem zatím potvrzena u 53 zaměstnanců. Všechny testy ještě ale nejsou hotové. Podle mluvčí společnosti OKD byli všichni nakažení bez příznaků.

Ode dneška nemusí nosit roušku pracovníci v provozech s vysokou teplotou a zaměstnanci v kancelářích, pokud zachovají dvoumetrový odstup od ostatních.

Ve Velké Británii začíná výcvik šesti psů, který má prokázat, jestli domácí zvířata dokáží vycítit člověka s nemocí covid-19. Pomoci mají zejména s pacienty bez příznaků, kteří zatím nevědí o tom, že koronavirus v těle mají, a mohou tak nakazit další lidi. O využití psů se hovoří např. na letištích.