Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

6. díl našeho informačního seriálu

21. března 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o některém dění dnešního dne. Informace budou přibývat v průběhu dne. Sledujte!

Výdaje na náhrady výdělků pracovníků v karanténě proplatí zaměstnavatelům stát. Uhradí i 80 procent mzdy zaměstnanců zavřených provozů, schválila vláda. Stát bude platit ošetřovné také osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) s dětmi do 13 let, a to 424 Kč za den, tedy zhruba 14 tisíc korun měsíčně. Stát se také chystá doplatit ošetřovné za celou dobu uzavření škol či školek, a to rodičům dětí do 13 let. 

Mobilní operátoři a IT firmy pomohou hygienikům s trasováním nakažených. Se souhlasem nakaženého majitele čísla jim sdělí, kde se v posledních 14 dnech pohyboval.

V Česku v posledních dnech klesá spotřeba elektřiny. Důvodem jsou přijatá omezení kvůli šířící se pandemii nového koronaviru, kdy jsou zavřené například obchody a restaurace. Vyplývá to z vyjádření distributorů. ČEZ zaznamenal zhruba pětiprocentní pokles spotřeby, Pražská energetika hovoří o poklesu kolem deseti procent. E.ON hlásí meziroční pokles přibližně o pět procent.