Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

62. díl našeho informačního seriálu

1. června 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o aktuálním dění.

Na vládu začínají mířit žádosti o náhradu škody kvůli opatřením proti koronaviru. Jen na ministerstvo vnitra se už obrátilo 22 podnikatelů i jednotlivců, kteří žádají o finanční kompenzace za celkem 188 milionů korun. A chystá se i hromadná žádost sdružující stovky poškozených. Na uplatnění škod způsobených zákazy v době koronaviru, mají lidé čas zhruba do srpna, poté jejich nárok zanikne.

Kvůli koronavirové epidemii vyzývali lékaři, ale i ministerstvo, aby lidé chodili do zdravotnických zařízení jen v případě akutních problémů. Teď už ale začínají apelovat, aby k lékaři znovu vyrazili. Přestali totiž chodit na preventivní prohlídky, a to by časem mohlo znamenat problém.

České hotely byly dříve zvyklé hlavně na zahraniční a často bohatší klienty – nyní se ale musí orientovat na Čechy, aby alespoň zčásti naplnily své ubytovací kapacity. Hotely a penziony hlavně v Praze a dalších místech atraktivních pro cizince začínají pomalu měnit strategii. Vymýšlejí zvýhodněné ubytovací balíčky nebo snižují své ceny, aby byly pro tuzemské cestovatele dostupnější.