Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

8. díl našeho informačního seriálu

23. března 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o některém dění dnešního dne. Informace budou přibývat v průběhu dne. Sledujte!

V Česku vzrostl počet lidí nakažených novým typem koronaviru na 1165, jeden občan zemřel, vyléčilo se dosud šest lidí. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha za ANO je kvůli koronaviru hospitalizováno 74 lidí.

Během nouzového stavu nebudou muset senioři na poštu pro důchody osobně. Dočasně bude možné vyzvedávat důchody na základě plné moci. ČSZZ po dohodě s MPSV a Českou poštou umožní, aby po dobu vyhlášení nouzového stavu měli poživatelé důchodu možnost požádat o převzetí důchodu své příbuzné nebo jiné důvěryhodné osoby.

Více informací naleznete zde.

Ke znakování tlumočnice potřebují nejen ruce. Kvůli artikulaci je potřeba, aby neslyšící viděli tlumočníkům i na ústa. A to s rouškou dost dobře nejde… Vláda v současné době shání průhledné roušky nebo ochranné štíty s plexisklem pro tlumočníky. Jedna z prvních takových ochranných pomůcek už skvěle funguje v praxi, a to při tlumočení v České televizi.  

Vláda se v pondělí připravuje prodloužit zákaz volného pohybu lidí kvůli koronavirové infekci. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navrhne protáhnout opatření do 1. dubna. Ministr vnitra Jan Hamáček žádá úplný zákaz výjezdu pendlerů do zahraničí. Vláda projedná i velký balík ekonomických opatření na pomoc OSVČ i firmám, mimo jiné pozastavení elektronické evidence tržeb.

Pokud se školy neotevřou do 1. června, nemusely by se konat maturitní zkoušky. Maturitní vysvědčení by učitelé vystavili na základě posledních tří vysvědčení studenta. Na pondělní tiskové konferenci to řekl ministr školství Robert Plaga (ANO). Uvedl zároveň, že ministerstvo nepočítá s tím, že by se výuka protáhla do prázdnin.

Více informací zde.