Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

9. díl našeho informačního seriálu

24. března 2020

Krátká informační videa ve znakovém jazyce o některém dění dnešního dne. Informace budou přibývat v průběhu dne. Sledujte!

Od dnešního dne je čas vyhrazený pro nákup seniorů posunut na období mezi 8:00 a 10:00 hodinou. Doručovatelé české pošty budou nosit důchody přímo jejich příjemcům domů, důchodci tak nebudou muset na poštu.

 Vláda schválila pozastavení EET i prominutí záloh na daň z příjmu. Pozastavení EET ještě musí schválit sněmovna.

V Itálii a ve Španělsku tvoří desetinu nakažených zdravotníci. Lékař, který na začátku března popsal, že italští zdravotníci musí kvůli nedostatku vybavení pečovat o pacienty s koronavirem bez rukavic a dalších ochranných pomůcek, nemoci COVID-19 sám podlehl.  

Liberecká technická univerzita vyvinula a začala vyrábět výměnný filtr z nanovláken, který jde použít i do podomácku vyrobených roušek. Materiál má podle vědců při zachycení koronaviru účinnost až 90 %.  

Česká televize spouští v pondělí 23. března nový dočasný program ČT3, určený starším lidem, kteří jsou v této době nuceni zůstávat doma. Vysílání seriálů a filmů bude doplněno i o skryté titulky a audio popisy. Aktuální tematické bloky, diskuse a informační servis bude simultánně tlumočen do znakového jazyka