Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Chceme být slyšet

23. září 2019

Crowdfundingová sbírková kampaň na podporu Tiché linky

Naše organizace si klade za cíl neslyšícím co nejvíce ulehčovat život. Proto v roce 2008 spustila online tlumočnickou službu Tichá linka, která přes webové stránky a mobilní aplikace slouží k bezbariérové komunikaci neslyšících, ohluchlých a nedoslýchavých se slyšícími. Ti přes ni mohou řešit jak záležitosti denní potřeby, jako je nákup jídla nebo objednání stolu v restauraci, tak veškerou komunikaci s úřady či lékaři. Tichá linka může neslyšícím v nenadálých situacích doslova zachránit život. 

„Podobných služeb u nás funguje více, ale pouze Tichá linka je pro všechny uživatele zdarma. Aby služba mohla zdarma zůstat a technicky se vyvíjet s dobou, potřebuje finanční podporu“, říká vedoucí sociálních služeb Tichého světa Olga Blahovcová. Proto se Tichý svět spojil s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka a rozhodl se požádat veřejnost o podporu skrze crowdfundingovou sbírku. Je naprosto zásadní, aby Tichá linka fungovala přes přehledné a moderní mobilní aplikace a byla vždy dostupná. Všichni máme stejné potřeby a práva, bez ohledu na stav sluchu. A může se stát, že právě modernizace a rychlost aplikace pomůže oběti zavolat policii včas.