Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Důležitá informace k návratu na Ukrajinu / Важлива інформація про повернення на Україну

12. září 2022

Jste občanem Ukrajiny a máte na území ČR udělenou dočasnou ochranu a uvažujete o návratu zpět na Ukrajinu? Ви є громадянином України і отримали тимчасовий захист на території Чеської Республіки і думаєте про повернення в Україну?

V tom případě byste se měli dočasné ochrany tzv. vzdát. Pokud tak neučiníte, bude po vás vyžadováno plnění povinností spojených s pobytem na území ČR, jako například povinnost hradit komunální poplatky, nebo zajištění absolvování povinné školní docházky vašich dětí a podobně. Vzdát se dočasné ochrany můžete v KACPU, nebo v případě, že nevlastníte biometrický pas, je nutné dostavit se na pracoviště Ministerstva vnitra odboru migrační a azylové politiky.

Pro pomoc, či více informací se můžete obrátit na jednotlivé pobočky Tichého světa

 

У такому випадку вам слід відмовитися від так званого тимчасового захисту. Якщо ви цього не зробите , ви повинні будете виконати зобов'язання, пов'язані з вашим перебуванням на території Чеської Республіки, такі як зобов'язання сплачувати муніципальні збори або забезпечити, щоб ваші діти відвідували обов'язкову школу тощо. Ви можете відмовитися від тимчасового захисту в KACPU, або якщо у вас немає біометричного паспорта, вам необхідно звернутися до офісу Міністерства внутрішніх справ, Департаменту міграційної політики та політики притулку.За допомогою чи додатковою інформацією ви можете звернутися до окремих відділень Тихого Світу.

Děkujeme společnosti ČEPS za podporu projektu Tlumočení pro osoby se sluchovým postižením z Ukrajiny do ukrajinského znakového jazyka.

čeps