Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Festival Colours od Ostrava pro neslyšící návštěvníky

15. července 2019V rámci letošního festivalu Colours od Ostrava, který se bude konat v termínu od 17. do 20. června v areálu Dolní oblasti Vítkovic, je připraveno opět mnoho novinek i pro neslyšící návštěvníky.

Lidem se sluchovým postižením budou nabízeny vybrané přednášky diskuzního fóra Meltingpot, které budou tlumočeny do znakového jazyka. Tlumočeny budou dokonce i vybrané koncerty českých a zahraničních kapel.

Ke standartnímu servisu již několik let patří zvýhodněná cena vstupenky pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P, k dispozici jsou speciální tribuny, bezbariérová přeprava v rámci města Ostravy či možnost objednat si zdarma vyškoleného asistenta.

I společnost Mastercard myslí na neslyšící návštěvníky. Ve své festivalové zóně představí laboratoř Mastercard Music Sensory Lab. Jedná se o soubor inovativních technologií, díky kterému může každý návštěvník festivalu zažít, jakým způsobem vnímají hudbu lidé se sluchovým postižením a jak mohou jednotlivé tóny a frekvence prostoupit celé tělo při zapojení jiných smyslů. Díky pozvání společnosti Mastercard si zaměstnanci Tichého světa budou moci celý festival, včetně této jedinečné technologie, užít. Děkujeme!

Více informací o celém festivalu naleznete zde