Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Kampaň Obyčejné předměty, neobyčejná bolest tlumočená do ČZJ

5. dubna 2024

Tichý svět - chráněná pracoviště společně s organizací proFem zpřístupnil videa z kampaně Obyčené předměty, neobyčejná bolest i lidem se sluchovým postižením.
 

Překlady všech videí udělal tým Tichých zpráv

Více informací o kampani:

S novým rokem spustil proFem kampaň Obyčejné předměty, neobyčejná bolest. Cílem kampaně je odhalit hluboké, ale často přehlížené následky sexuálního násilí a podpořit potřebnou změnu společenského vnímání a postoje k obětem.

Vizuální stránka kampaně je postavena na kontrastu obyčejných předmětů a traumatické události. Tyto předměty v obětech znovu otevírají bolestné vzpomínky. Vyjadřují i ztrátu, kterou jim sexuální násilí způsobilo. Pár silonek tak ztělesňuje zničené profesní sny a životní jistoty ženy, jejíž prosperující kariéra byla náhle zastavena v důsledku otřesné události. Odhozené plavecké brýle symbolizují ztrátu potenciálu a nadšení mladého muže pro plavání, které po traumatické události nahradil strach a úzkost. Školní taška odráží sžíravý strach ženy o své dítě, který je v příkrém kontrastu s bezstarostným dětstvím, jež jí samotné bylo odepřeno.

Součástí kampaně je stejnojmenná výstava, která bude k vidění celý únor v OC Futurum v Hradci Králov, celý březen v OC Westfield Chodov a celý duben v OC Černý most. Jádrem výstavy je sedm příběhů lidí, kteří se stali obětmi a přeživšími sexualizovaného násilí. Příběhy jsou doplněny fakty o sexuálním násilí. Diváci zde naleznou i rady, co dělat, když se s násilím setkají nebo rady na to, jak podpořit své blízké pokud se jim něco podobného stane.

Kampaň doplňuje doprovodný web: www.verimeobetem.cz

Tlumočená videa se přehrají po kliknutí na obrázek.

1 1 1