Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Marie Horáková je Osobností neziskového sektoru 2023

28. listopadu 2023

Proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Osobnost neziskového sektoru 2023. Mezi desítkou oceněných osobností získala nejvíce hlasů Marie Horáková, jež je zakladatelkou Tichého světa a tlumočnicí českého znakového jazyka.

Letošní ročník ankety Osobnost neziskového sektoru, kterou vyhlašuje Asociace nestátních neziskových organizací v České republice (ANNO ČR), zná své výsledky. Mezi desítkou oceněných osobností získala nejvíce hlasů Marie Horáková, jež je zakladatelkou Tichého světa a tlumočnicí českého znakového jazyka. Speciální cenu malíře Vladimíra Kiseljova si odnesly také Blanka Kašparová ze sdružení na pomoc duševně nemocným (Ondřej) a Milada Temscáková, která od roku 2014 působí jako pěstounka na přechodnou dobu. Všech 10 osobností získalo pamětní diplom a malý dáreček v podobě moravského vína. 

Osobnosti neziskového sektoru 2023

Záštitu nad akcí převzala předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, jíž na místě zastoupila místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová. Mezi hosty byla také také náměstkyně MPSV Zuzana Freitas Lopesová, která též poskytla za ministerstvo záštitu. Vyhlášení Osobnosti neziskového sektoru 2023 proběhlo v Sálu státních akt Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. O konečném pořadí rozhodla hodnotitelská komise, v níž kromě zástupců ANNO ČR zasedli také zástupci Poslanecké sněmovny a Senátu.

Foto: Tomáš Bartoň