Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Pomoc od Nadace Sirius

30. března 2022

Nadace Sirius, která zároveň zaštiťuje sbírku Patron dětí, poskytuje také pomoc dětem se zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním z Ukrajiny. Фонд «Сіріус», який також спонсорує колекцію «Покровитель дітей», також надає допомогу дітям з обмеженими можливостями чи хронічними хворобами.

Nadace Sirius, která zároveň zaštiťuje sbírku Patron dětí, poskytuje také pomoc dětem se zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním z Ukrajiny, a to ve dvou formách:

1. Rodiče mohou získat pro každé dítě jednorázově hotovost ve výši 5.000Kč. 
2. Zároveň mohou ukrajinští rodiče, stejně jako rodiče českých dětí zažádat o příspěvek na zdravotní pomůcky, terapie apod., a to skrze standardní podporu, která byla zatím poskytována pouze českým dětem Žádost mohou za rodiče vyplnit i sociální pracovníci v roli jejich patrona.

Více informací vám sdělí pracovníci našich poboček a rádi vám pomohou i se sepsáním žádosti. 

Фонд «Сіріус», який також спонсорує колекцію «Покровитель дітей», також надає допомогу дітям з обмеженими можливостями чи хронічними хворобами з України у двох формах:
1. Батьки можуть отримати одноразову готівку в розмірі 5000 крон за кожну дитину.
2. Водночас українські батьки, як і батьки чеських дітей, можуть подати заявку на отримання внеску на медичну допомогу, терапію тощо через стандартну підтримку, яка поки що надавалася лише чеським дітям.

Наші співробітники нададуть вам додаткову інформацію та з радістю допоможуть написати вашу заявку.