Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Potravinová pomoc pro válečné uprchlíky s poruchou sluchu

7. dubna 2022

Na portálu Donio.cz jsme spustili sbírku na nákup potravinových poukázek pro neslyšící uprchlíky z Ukrajiny.
 

Cílem sbírky je nákup poukázek do obchodních řetězců, které pak darujeme uprchlíkům s poruchou sluchu, kteří jsou našimi klienty, nebo kteří se na nás obrátí prostřednictvím jiných organizací a iniciativ.

Ukrajinští váleční uprchlíci s poruchou sluchu, kteří v České republice hledají bezpečí pro sebe a své rodiny, se potýkají hned s trojí komunikační bariérou, která jim ztěžuje začlenění do běžného života. Český a ukrajinský znakový jazyk se velmi liší, stejně jako je tomu u mluvených jazyků. V psané podobě, která je často využívána pro komunikaci s neslyšícími, pak naráží nejen na neznalost češtiny, ale také na rozdílnost abeced. Aby se dorozuměli, potřebují hned dvojí tlumočení. Často jsou jejich finanční možnosti vyčerpány a potýkají se s nedostatkem prostředků na uspokojení základních potřeb jako potravin, drogistického zboží či léků. 

Dárkovými poukázkami do supermarketů jim tak pomůžeme s nákupem čerstvých potravin a dalšího zboží, které zrovna reálně potřebují. Rádi bychom těmto lidem, kteří mnohdy přišli doslova o všechno, nabídli samostatnost (bez nutnosti doprovodu a tlumočníka), možnost výběru, lidskost a důstojnost. 

Děkujeme, že s námi pomáháte zlepšit jejich tristní životní situaci.

1