Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Proběhl první kurz Portálu Chci pomoct i pro neslyšící dobrovolníky

28. ledna 2021

28. ledna proběhl první kurz pro dobrovolníky Základy ošetřovatelství, který byl ve spolupráci s Tichým světem tlumočen do českého znakového jazyka. 
 

Portál chcipomoct.cz, který propojuje dobrovolníky s lidmi nebo institucemi, které potřebují v současné koronavirové situaci pomoct, začal jako jediný nově tlumočit kurz Základy ošetřovatelství pro dobrovolníky do českého znakového jazyka. 

Samy neslyšící osoby projevily zájem o dobrovolnickou činnost a o kurz Základy ošetřovatelství, který portál nabízí každý týden jako jednodenní a bezplatný kurz pro dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat v sociálních nebo zdravotních službách, kde nyní chybí tak potřebný personál.

„Překvapil nás zájem neslyšících osob stát se dobrovolníky a jsme rádi, že jsme jim mohli nabídnout kurz kompletně tlumočený do českého znakového jazyka ve spolupráci s Tichým světem, o.p.s. Obrátily se na nás i další instituce a připravujeme se kurz tlumočit i do dalších jazyků.“ říká Jaroslav Švec, ředitel ACSA, neziskové organizace provozující portál chcipomoct.cz.  

Více informací o kurzu zde.

1 2