Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Spolupráce / Співпраця UTOG - Tichý svět

3. srpna 2022

Toto video je určeno pro ukrajinské uprchlíky, kteří mají jakýkoli handicap sluchu a žijí na území České republiky. / Це відео адресоване українським біженцям, які мають будь-які вади слуху і живуть на території Чехії.

Video má preventivní charakter. Pojednává o tom, co máte dělat, pokud byste se dostali do krizové situace, kterou potřebujete okamžitě řešit.

Ve spolupráci s Tichým světem, který působí na celém území České republiky, mohou Ukrajinští lidé s postižením sluchu využívat pro snazší komunikaci služby organizace UTOG.

Відео має профілактичний характер, тобто на відео розповідається про те, що потрібно робити, якщо ви потрапили в кризову ситуацію, з якою потрібно негайно розібратися.

Дякуємо за співпрацю ГО "УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГЛУХИХ"

Jak to funguje? Natočíte video v ukrajinském znakovém jazyce a to pošlete do UTOGu (skrz e-mail, WA), UTOG video přeloží do písemné formy a to v ukrajinském jazyce a českém jazyce a následně vám text zašle. Text můžete dát přečíst dotyčné osobě v České republice, například policistovi na policejní stanici, úředníkovi na českém úřadě, lékaři na pohotovosti nebo v nemocnici a tak dále. Služby organizací UTOG a Tichého světa jsou poskytovány zcela zdarma. 

Pokud jste doposud nekontaktovali organizaci Tichý svět, kontakty na všechny pobočky naleznete zde

Děkujeme Ministerstvu vnitra ČR za podporu tlumočení pro ukrajinské uprchlíky s postižením sluchu!

Loga Ministerstva vnitra ke stažení - Ministerstvo vnitra České republiky