Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Adventní koncert tlumočený do českého znakového jazyka

Víte, že i neslyšící mohou vnímat hudbu? Umožní jim to jiný smysl, než byste možná čekali, a to oči. Umělecké tlumočení hudby jim může přinést podobný emotivní prožitek jako poslech hudby lidem, kteří slyší. No a nejlepší na tom je, že se na jednom koncertě sejdou slyšící i neslyšící, a můžou si jej užít společně.

Adventní koncert Tichého světa se bude konat 14. 12. 2021 od 18:00 v Bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě. Už tradičně vystoupí studentský pěvecký sbor Besharmonie a mužská část pěveckého sboru Pueri gaudentes, letos přijal pozvání i jedinečný host, zpěvák a herec Igor Orozovič. Uměleckého tlumočení do českého znakového jazyka se ujmou profesionální umělečtí tlumočníci. V programu najdete tradiční koledy, vánoční písně z celého světa a nejslavnější gospely.

„Umělecké tlumočení je určeno pro osoby se sluchovým postižením, které užívají znakový jazyk. Cílem tohoto typu tlumočení je přinést neslyšícímu divákovi obdobný zážitek z hudby, jako má slyšící posluchač, jen jinými prostředky. Umělecký tlumočník mění hudbu v obraz a celým svým tělem vyjadřuje obsah i emoce skladby,“ říká Marie Horáková, ředitelka Tichého světa a umělecká tlumočnice.  „Máme velkou radost, že koncertu udělila radní Hana Třeštíková záštitu a finančně ho podpořil Magistrát hl. města Prahy. I díky této podpoře je vstupné dobrovolné.”

1