Internetové stránky provozované Tichý svět, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Deafember 2024

DEAFEMBER startuje opět v září. Osvětová kampaň zaměřená na osoby se sluchovým postižením bude letos ve znamení příběhů.

V průběhu celého měsíce bude Tichý svět postupně zveřejňovat příběhy dvou rodin, jejichž členové patří do obou světů - neslyšících i slyšících. Těšit se můžete na online streamy, na zajímavé informace o vztazích a soužití s lidmi, kteří mají postižení sluchu a na mnoho akcí napříč celou ČR.

Jedním z tradičních vrcholů festivalu bude jedinečná akce Znak-up night 3 na lodi Tajemství v Praze, která se bude konat 12. 9. 2024 od 19:00. Součástí programu budou tři v současnosti velmi oblíbené zábavné žánry spojené se slovem - storytelling, slam poetry a stand-up. Vše tlumočené do českého znakového jazyka. Vystoupí známé i méně známé osobnosti, například Anantol Svahilec, Jakub Žáček nebo Lucie Macháčková. Večerem diváky provede neslyšící moderátor z Tichých zpráv Matěj Čipera. Letos poprvé vystoupí také neslyšící vypravečka a komička a program bude obohacen i o malou chvilku poezie.

Neméně důležitou a zajímavou událostí bude i Neslýchaná akce v Brně na náměstí Svobody, která se koná 5. září, a které se zúčastní další odborné organizace.

Letos poprvné bude celý Deafember pouze na sociálních sítích Tichého světa.

FBIG

1